Kožená kabelka – Symbol elegance a kvality, jak se o ni ale starat?

Sníte o kožené kabelce, ale stále váháte, zda si ji pořídit? Pokud chcete mít skutečně kvalitní kabelku, která vám vydrží roky, už neváhejte a pořiďte si ji!

Kožená kabelka – Symbol elegance a kvality, jak se o ni ale starat?

Kůže je přírodním materiálem a platí za drahý a velmi kvalitní materiál. Z kůže se vyrábí oblečení, boty, doplňky, ale i nábytek, ženy milují kožené kabelky. Jenže taková kožená kabelka je obvykle i poměrně nákladná, její pořizovací cena není nízká a navíc si kůže vyžaduje speciální a citlivou péči. I přesto se jí ale nemusíte vyhýbat, stačí se řídit několika jednoduchými pravidly. Jak tedy s kůží zacházet, aby byla stále krásná, vypadala jako nová a nepraskala?

pexels-photo-63775

Pozor i na malé drobnosti

Kůže je citlivá, ale pokud se s ní dobře zachází, vydrží opravdu až několik let a pořád může vypadat jako nová. Ať už si z kůže pořídíte cokoliv, musíte počítat s tím, že nestačí vzít obyčejný prostředek a kůži omýt, přistupovat musíte zvlášť opatrně k čištění ale i omývání nebo sušení kožených věcí. Je známo, že kůže a voda k sobě opravdu nejdou, přesto se vám může stát, že někde promoknete a tak se namočí i vaše nová kabelka. Originální kožené kabelky si žádají rychlé vysušení, ale nikdy ne teplem. Je tedy nutné kůži pouze osušit například ručníkem. I malé detaily se totiž mohou odrazit na tom, jak bude kůže v budoucnu vypadat a určitě si ji nechcete jen tak poničit a ještě zbytečně.

Kůže totiž může popraskat, což je hodně viditelné a zcela se tak znehodnotí estetická stránka dané kožené věci a to platí nejen u kabelek. Je samozřejmě hodně druhů kůže, může záležet i na jejím zpracování, ale obecné rady, jak se o kůži starat hovoří vždy jasně. Kůže si žádá speciální a hodně jemné zacházení, kromě tepla a vody si tak musíte dávat pozor i na klasické čisticí prostředky.

pexels-photo-932401

Víte, že kůži je vhodné impregnovat?

Na ošetření kůže existují speciální přípravky, které jsou nejvhodnější, kůži ošetří a zároveň očistí od nečistot. Důležitá je ale i pravidelná impregnace. Ta právě chrání před vlhkostí, což může značně prodloužit životnost kůže. Impregnace by se měla opakovat několikrát do roka, záleží i na tom, jak často svou koženou kabelku budete nosit. Nikdy pak na ošetření kůže nepoužívejte jiné prostředky, než ty k tomu výhradně určené.

O dobré a kvalitní věci se musíme starat, péče se ale vrátí v podobě stále krásné kožené kabelky, která je snem mnoha žen.

Doporučené články