Když banka zamítne žádost o úvěr

Každý z nás se může ocitnout v tíživé finanční situaci, ze které nám může pomoci pouze banka. Jenže banky jsou v tomto ohledu poněkud skoupí a úvěr nenabídnou každému, kdo si o něj požádá. Takže jak postupovat, pokud z banky odejdeme s nepořízenou? Pomoci mohou nebankovní společnosti, i když jsou pro mnohé synonymem nedůvěryhodných poskytovatelů úvěrů. Pro jiné ovšem znamenají jedinou záchranou stanici na cestě před krachem. Pojďme si připomenout všechny výhody, které nebankovní poskytovatelé svým žadatelům nabízí.

Registr dlužníků

Měli jste někdy v minulosti problém se splácením? To s největší pravděpodobností bude vaše jméno figurovat v některém z registru dlužníků. V současné době jsou v České republice tři (NRKI, BRKI a SOLUS). Pokud vaše jméno figuruje v některém z nich, s největší pravděpodobností dojde k zamítnutí žádosti o úvěr bankou.

společná dohoda

Řada nebankovních poskytovatelů však do registrů vůbec nenahlíží nebo neberou negativní záznam jako důvod k zamítnutí úvěru. Nebankovní hypotéka je tak skvělou volbou pro rizikové žadatele, kterým v bance odmítli půjčit.

Pravidelný měsíční příjem

Aby bylo možné o úvěr zažádat je zapotřebí pravidelný měsíční příjem, který je navíc doložen za pomoci pracovní smlouvy na dobu neurčitou. Ovšem ne každý může výši svých příjmů doložit. I tady mají ale nebankovní společnosti řešení! Slyšeli jste už o hypotéce bez doložení příjmu? Jak už z názvu vyplývá, žadatel není povinen dokládat výši svých příjmů. Jedná se však o hypotéku, je proto zapotřebí doložit výši svých příjmů. Počítejte ovšem s tím, že tato benevolentnost ze strany některých nebankovních společností je vykoupena vyšší úrokovou sazbou.

růst peněz

Mějte se však u nebankovních společností na pozoru, vždy si důkladně přečtěte úvěrovou smlouvu. Díky tomu v budoucnosti předejdete řadě problémům. Přeci jenom se jedná o závazek, který budete splácet několik dalších let. Pokud s úvěrovou smlouvou tápete, nebojte se obrátit na právní poradenství.


Podnikání bez zisků je nemyslitelné

Soukromé podnikání bývá radost, dokud se jím dají vydělat dostatečně velké peníze. Jistě, ani peníze nejsou všechno, najde se i celá další řada dalších jevů, jež o spokojenosti nebo nespokojenosti s takovým byznysem rozhodují, ale peníze jsou tu prostě to nejzásadnější. Bez nich by totiž žádná firma bez výjimky neobstála, a to by samozřejmě nepotěšilo nikoho, kdo by byl majitelem právě takového hroutícího se podniku.

Mělo by platit, že by si pilní a v dalších ohledech schopní podnikatelé měli přicházet na hodně velké peníze a ti neschopní naopak krachovat. Jenže tomu tak nejednou není. Tedy nemyslím tím, že by se neschopným dařilo skvěle, ale že i ti nejlepší z nejlepších mohou mít někdy ekonomické problémy, a to jak malé a poměrně lehce zvládnutelné, tak i ty, jež by mohly být pomalu likvidační. Protože ono tu nezáleží jenom na pracovitosti a schopnostech podnikatele samotného. Je tu i celá řada objektivních příčin možných komplikací, a ty nejednou nedokáže podnikatel sám ani v nejmenším ovlivnit. Vždyť jak by dotyčný ovlivnil třeba špatnou platební morálku odběratelů, různé požadavky vymýšlené státem a podobně? To se prostě nedá.

centy EU

A tak se nejednou podnikatel ocitne v situaci, kdy má na výběr ze dvou alternativ. Z půjčky a bankrotu. A je pochopitelné, pro co z toho se dotyčný rozhodne.

A jak se hledá podnikatelská půjčka, aby byla podnikateli přínosem, a ne jenom další noční můrou? Je nasnadě, že se musí nají takový typ půjčky, který je dotyčnému dosažitelný a také je finančně zvládnutelný. Protože se musí přesvědčit poskytovatel oné půjčky, aby ji podnikateli dal, a pak se musí také splácet.

část eurobankovky

Pro podnikatele v nesnázích je asi tou nejlepší volbou hypotéka bez dokládání příjmů. A sice proto, že zde se nejsnáze obstojí, a to i tehdy, když má žadatel nemálo problémů. Nad nejedním nedostatkem se tu dá přimhouřit oko, a tak se tu často uspěje. A je po problémech.


Kde vzít na bydlení?

Určitě se shodneme na tom, že by se nikdo z nás nechtěl dobrovolně stát bezdomovcem. Nikdo by nechtěl žít někde na ulici a spát pod mostem bez prakticky jakýchkoliv životních jistot, jež člověku nabízí střecha nad hlavou. A vzhledem k této skutečnosti tedy nezbývá našim lidem nic jiného, než si někde sehnat bydlení. Někdo bydlí u rodičů nebo příbuzných, někdo v podnájmu, někdo v pronajatém bytě a ti šťastnější pak v družstevním bytě či jimi vlastněné nemovitosti.

To poslední je pochopitelně ideál, a to ať už jde o byt nebo dům. Protože jakmile člověku jeho objekt patří, má tento nesporné jistoty, jež jsou pro život zásadní. Někoho takového nemůže žádný majitel nemovitosti vystěhovat, protože nikdo nebude vyhánět z domova sám sebe, tento má v oné nemovitosti nesporný cenný majetek, na který mu nemůže nikdo sáhnout.

stříbrné mince

Jenže koupit si vlastní nemovitost není jenom tak. K tomu je třeba nahromadit značnou sumu peněz, protože něco takového vyjde draho.

A když chce někdo bydlet, ale ony miliony našetřené nemá? Pak se to dá vyřešit třeba tak, že si onen jedinec vezme hypotéku a za tu si své obydlí koupí.

poletující peníze

Taková hypotéka na bydlení tudíž může leckomu náramně prospět. Samozřejmě ale jedině tehdy, když na ni vzhledem ke svým finančním poměrům dosáhne, což ale není pravidlem. A proto se určitě často hodí hypotéka od nebankovní společnosti, která se poskytuje za daleko flexibilnějších podmínek než půjčky bankovní. Zde se zkrátka musí dát do zástavy coby záruka splácení nemovitost, což je ale vlastně spolu se schopností splácet to jediné, na čem tu záleží. I nad vcelku nízkými příjmy, i nad záznamy v registrech dlužníků či exekucemi se tu dá přimhouřit oko.

A proto si lidé často půjčují na bydlení právě u této nebankovní společnosti. Tady se totiž téměř jistě uspěje a člověk se nemusí přesouvat z podnájmu do podnájmu, bydlet doživotně u maminky nebo se dokonce smířit s osudem bezdomovce.


Kde brát peníze?

Když se počne soukromý podnikatel potýkat s finančními těžkostmi, má to vskutku složité. Protože v takovém podnikání je každý sám svého štěstí strůjcem, a dotyčný tak nemůže spoléhat na to, že mu stát nebo kdokoliv jiný v mžiku přispěchá na pomoc. Podnikatel je na to sám, a kdyby se mu nepodařilo nalézt řešení, špatně to s ním dopadne.

Jenže jak to dotyčný může řešit sám, že? Kde má vzít scházející peníze, když mu tyto scházejí? Jak si má vydělat, pokud mu jeho živnost zrovna nevynáší? Těžko.

sloupečky mincí

Jinak než s pomocí půjčky se taková situace zkrátka zvládnout nedá. Jenže žádat o tuto formu pomoci v bance je ve chvíli, kdy je někdo v úzkých, hloupost. Protože v bankách se řídí úředníci přísnými pravidly a žadateli, který nedosahuje náležitých kvalit, tak jeho žádost o půjčku nemilosrdně zamítnou.

Ovšem naštěstí tu nejsou jenom banky, nýbrž i hypotéky bez registru a tyto poskytující nebankovní společnosti. A pokud je řeč o těchto hypotékách, pak se dají tyto charakterizovat jako půjčky, které jsou na rozdíl od bankovních alternativ dostupné snadno a rychle leckomu, žadatele s hodně velkými problémy nevyjímaje.

zlatá mince

Proč tomu tak je? Jednak proto, že si nebankovní společnosti mohou dovolit flexibilitu, která není bankám vlastní, jednak ale i proto, že se zde jako u každé jiné hypotéky zaručuje člověk za řádné splácení zástavou nemovitosti. A protože o tuto logicky nechce přijít, třeba i proto, že se tu půjčuje jenom polovina až sedmdesát procent její odhadní ceny a byl by to tedy jednoznačně nevýhodný počin.

A tak si tu člověk může pohodlně zažádat a rychle a bez zbytečného prověřování a papírování tu dostane své. Peníze určené k záchraně jeho podnikání, jež může následně splácet krátkou i dlouhou dobu po snadno zvladatelných splátkách.

A tak se dá podnikání zachránit, aniž by si tím dotyčný podnikatel citelně zkomplikoval život.


Dá vám někdo půjčku bez dokládání příjmů aneb jak je to s americkou hypotékou doopravdy

Dnes si mladí lidé bez hypotéky či půjčky nemohou dovolit téměř nic. Na trhu existuje mnoho produktů, ovšem všechny mají jedno společné, co to je?

Dá vám někdo půjčku bez dokládání příjmů aneb jak je to s americkou hypotékou doopravdy

Mladí lidé si v dnešní době jen těžko pořídí vlastní bydlení nebo nový vůz bez půjčky. Dosáhnout pak především na hypotéku je pro mnohé z nich téměř nemožné. Vysvobození může přinést v poslední době velmi populární americká hypotéka. Jenže i ta má svá pravidla, i když mnohem benevolentnější, jen tak to ani v tomto případě s posouzením půjčky nebude. Jak to tedy funguje v praxi?

pexels-photo-345046

Doložit příjmy musíte v každém případě, přes to vlak nejede

Celý název zní americká hypotéka bez dokládání příjmů, v tomto případě je však název lehce zavádějící. Jestliže si myslíte a ono to opravdu s názvu může vyplývat, že když budete žádat o tento produkt, nebudete muset dokládat své příjmy z poslední doby, mýlíte se. Dnes již dávno neexistuje žádná cesta, jak si půjčit peníze a nemuset přitom dokazovat své příjmy. Jisté výhody ovšem tento typ úvěru má.

pexels-photo-4386477

Jste schopni splácet?

Nikdo vám nemůže dát půjčku, aniž by si ověřil, zda ji budete moci splácet. U americké hypotéky však můžete využít i příjmů svých blízkých a tento člověk, který vám poskytne záruku, se pak stane spoludlužníkem. Řešení to je, ne vždy ale nejlepší. U podnikatelských úvěrů pak může být cesta ještě snazší. V případě, že se podnikatel může prokázat i nízkým daňovým přiznáním, nebude mít problém úvěr získat. U začínajících podnikatelů mohou posloužit i dokumenty jako vydané faktury nebo detailní popsání záměru podnikatele včetně využití financí v konkrétních situacích.

Rozdíl je mezi spotřebitelským a podnikatelským úvěrem značný, pro podnikatele je pak velmi důležité, aby byli schopni prokazatelně dokázat, že skutečně mají nějakou živnost a podnikají, v jiném případě by jejich úvěr byl posuzován jako spotřebitelský.

Pro mnoho lidí může být právě tohle cesta, jak si konečně splnit sny. Tyhle podmínky se dají splnit pro většinu mnohem snáze. Je to i váš případ? Zkuste si zjistit, jak na tom jste.


Nebankovní hypotéka, je zde i pro ty, kteří si nemohou vybírat

Sjednat si půjčku? Anebo raději ne? Toť otázka! Ovšem pokud máte na vybranou, máte se moc dobře. Bohužel, mnozí jiní lidé mají svou startovací pozici mnohem, mnohem těžší. Jsou to ti, kteří nemohou volit, třeba proto, že musí nutně bydlet, že potřebují automobil, aby se mohli dostat do nového zaměstnání, anebo potřebují zaplatit netrpělivým věřitelům. Anebo potřebují peníze k vyřešení úplně jiného cíle.
Vlastně ani tak nezáleží na tom, na co ty peníze potřebujete, jako na tom, kde se o ně rozhodnete požádat. To do značné míry ovlivní pravděpodobnost, zda je můžete získat. Ovšem lidé, kteří se ocitli v naléhavé situaci, a ještě ke všemu mají třeba záznam v registru anebo nižší příjem, nemají ani v tomto ohledu na vybranou, protože za takových podmínek jim v žádném bankovním domě úvěr nedají.

mince euro

Vždy, když se ocitnete v nouzi, je tu pro vás nebankovní hypotéka!
Ano, je to tak, jedině nebankovní hypotéka je finanční produkt, na který můžete spoléhat za každé životní situace. Právě proto, že vám ji v nebankovní společnosti ušijí na míru, právě proto, že budou dělat vše proto, aby nalezli řešení, které bude maximálně vyhovovat oběma stranám, proto, že se budou zajímat o vaše individuální možnosti.

libry

A to je velice důležité – protože jedině tak můžete získat takovou půjčku, která vám sedne jako ulitá a skutečně vám pomůže!
Rozhodně nikdo by si neměl myslet, že nebankovní hypotéku získá každý, a právě proto pak spadne do problémů. Tak to není – ani nebankovní hypotéku nemůžete mít, pokud bude zřejmé, že ji nebudete schopni splácet. Každý věřitel, i ten z nebankovní společnosti, si důkladně prověří vaše příjmy a vaši schopnost splácet, a pokud se prokáže, že by vás půjčka stáhla na dno, tak vám ji jednoduše nikdo nedá. Jinak by se na to finanční dno musel vypravit spolu s vámi a složitě na vás vymáhat nedostupné peníze. A to se nikomu nechce.


Nebankovní hypotéka – finanční řešení na míru

Vyšší finanční obnos dokáže vyřešit spoustu problémů a také představ. A to od vyřešení otázky bydlení přes nákupy nábytku, spotřebičů či elektroniky až po plánování dovolené, cestování, podnikatelského záměru nebo také vyplacení nepříjemných dluhů.
Uspokojení potřeb tak následně vede ke spokojenějšímu životu a díky vyplacení dluhů odpadá také spousta problémů a stresu. Pokud potřebné peníze chybí, tak je možnost vzít si úvěr a nejpopulárnějším řešením jsou hypotéky.
Žádat můžete o hypotéku určenou pouze na bydlení nebo americkou, která je určena na cokoliv. Nejčastěji žádají klienti v bance, avšak ne vždy dojde ke schválení, protože podmínky jsou v bankách přísné a klienti tak odcházejí s nepořízenou.
peníze pod oblohou
Pro všechny klienty a to i ty, kterým banka žádost zamítla, je určena nebankovní hypotéka.
Získání úvěru za výhodných podmínek
I v tomto případě můžete získat vyšší částku peněz a za výhodných podmínek jako v bance. Rozdíl obvykle spočívá v tom, že nebankovní společnosti nemají tak přísné podmínky a na hypotéku můžou dosáhnout i klienti, kterým banka žádost zamítla.
Navíc za přijatelnou úrokovou sazbu, která se dokáže přiblížit té bankovní a poskytnout klientům získání požadovaných peněz za výhodných podmínek.
radost z bohatství

Nebankovní společnosti nevyžadují vysokou bonitu klienta, tolerují i určité záznamy v registrech dlužníků a to jak v bankovních, tak i v nebankovních nebo v registru SOLUS. Díky tomu může získat peníze široký okruh klientů a vyřešit třeba splacení dluhů nebo exekucí.
Co je však nutné splnit na 100% je ručení formou nemovitosti, která bude následně sloužit jako zástava ve prospěch dané společnosti. Tato zátěž bude na nemovitosti pouze do úplného splacení dlužné částky. Jak dlouho budete získaný hypoteční úvěr splácet, závisí na individuálních podmínkách a také na výši půjčené částky. Můžete tak splácet 1 rok až 30 let.


Půjčte si na tom správném místě

Pokud si chcete půjčit peníze, tak zajisté moc dobře víte, jak velkou roli hraje v něčem takovém volba věřitele. Když si vyberete takového, který už Vám bude moct nabídnout vše, co byste mohli potřebovat, tak si buďte jistí tím, že nebudete muset ničeho litovat, protože se dočkáte všeho, co byste mohli požadovat. Na koho se tedy můžete obrátit a jací věřitelé tu pro Vás jsou? Můžete si být jistí tím, že možností je více, než jste si vůbec mohli myslet.
krásný dům s garáží.jpg

Pro každého něco

Snad každý moc dobře ví, že banky nabízejí půjčky, které jsou mnohdy velice lákavé a zajímavé, problém je ale takový, že každý žadatel je pečlivě kontrolován, takže se také může snadno stát, že bude odmítnut, protože nesplňuje veškeré podmínky. To je docela problém.

Pokud jste i Vy byli odmítnuti nebo z toho máte strach, rozhodně nemusíte zoufat, protože existují i jiné možnosti, na které se můžete spolehnout, a díky kterým bude vše jednodušší, než by se mohlo vůbec zdát, o tom nepochybujte.
vila u lesa.jpg

Jde to i snadněji

Nebankovní hypotéky jsou v dnešní době volbou, která je opravdu častá a oblíbená. Není se čemu divit, protože jejich získání není nějak složité a komplikované. Nebankovní společnosti totiž nejsou tak přísné, a proto rády půjčí i žadateli, který není zrovna ideální. Dokonce se peněz dočkají i ti, kteří mají problémy s dokládáním příjmů či kontrolami registrů, protože takovým kontrolám se můžete jednoduše vyhnout.

Půjčte si tam, kde se to vyplatí

Je to tedy možnost, která každého zaručeně potěší, na to se můžete spolehnout. Pokud se tedy rozhodnete takových možností využít, rozhodně nebudete muset litovat, protože se snadno a rychle dočkáte peněz, které potřebujete, což je vždycky to, co je doopravdy důležité. Uvidíte tedy, že si i Vy přijdete na své a objevíte řešení, se kterým budete nadmíru spokojeni a kterého nebudete muset litovat.


Půjčte si tam, kde se Vám to vyplatí

Získat půjčku nikdy není zrovna jednoduché, protože každý věřitel si pořádně prověřuje to, zda mu žadatel půjčené peníze bez problémů splatí. Věřte tedy tomu, že například banky jsou v něčem takovém opravdu hodně pečlivé, takže pokud Vás trápí nějaké problémy nebo například Vaše doložitelné příjmy nejsou dostatečně vysoké, je to poměrně velký problém, protože se peněz jen tak nedočkáte. V takové chvíli se ovšem vyplatí uvědomit si to, že banky nejsou jedinými institucemi, které Vám mohou nabídnout nějaké řešení, a že je jenom na Vás, pro co se rozhodnete.

nový domov

Stačí vědět, na koho se obrátit

Třeba taková nebankovní americká hypotéka je opravdu velice oblíbená, protože její získání není složité a bez problémů to zvládnete zaručeně i Vy. Můžete se navíc vyhnout nepříjemným kontrolám, které by nemusely dopadnout ve Váš prospěch, což se dost často hodí.
Pokud byste měli o takovou půjčku zájem, je nutné splnit jednu podmínku, na kterou byste neměli zapomínat. Touto podmínkou je to, že se zaručíte nemovitostí. Jakmile ovšem zastavíte nemovitost, rozhodně se peněz dočkáte, a to bez zbytečného zdržování či nepříjemných problémů, na to se spolehněte.

malý domek

Vyberte si to pravé řešení

Můžete si tedy být jistí tím, že pokud potřebujete půjčit peníze, tak tu pro Vás jsou takové možnosti, na které se vždy můžete spolehnout, a se kterými budete nadmíru spokojeni. To je jistota. Vše se dá zařídit rychle a bez problémů, nemusíte se nikoho doprošovat o to, aby Vám půjčil. Půjčka navíc bude navržena tak, aby seděla přímo Vaší osobě, takže nemusíte mít obavy z příliš vysokých splátek či čehokoliv jiného. Využijte tedy toho, co tu pro Vás je, a zaručeně si přijdete na své.


Hledejte na tom správném místě

Věřte tomu, že v takovém případě je tu pro Vás vždy mnoho možností. Je jasné, že každý se nejdříve s žádostí o půjčku obrátí na banky, problém je ale takový, že tyto instituce jsou velice opatrné, a jen tak někomu svoje peníze nepůjčí. Proto se stává, že je poměrně velké množství žadatelů odmítnuto a peněz se prostě nedočkají. Co když je pro Vás ale získání půjčky skutečně důležité, a proto hledáte nějaké náhradní řešení?
kámen
Vždy si můžete vybírat
V takovém případě je dobré obrátit se na někoho, kdo už se postará o to, abyste se peněz dočkali. Například jedinci, kteří by rádi sjednotili svoje dluhy jednou větší půjčkou, nejsou u bank mnohdy vítání, pokud mají navíc nějaký negativní zápis v registru dlužníků, tak jsou víceméně bez šance. Na koho se tedy v takovém případě obrátit? Věřte tomu, že je tu pro Vás možnost, která se Vám bude zaručeně velice líbit.

Aby bylo vše podle Vašich představ

Nebankovní hypotéky bez registru jsou v dnešní době velice oblíbené, velkou výhodou je totiž to, že se vyhnete zbytečným kontrolám, takže nemusíte mít obavy z toho, že budete odmítnuti. Peněz se dočkáte opravdu rychle a bez nějakých větších problémů, tím si můžete být naprosto jistí. A proto neváhejte a využijte toho, co tu pro Vás je, zaručeně nebudete muset litovat.
stavba
Nezapomínejte na podmínky
Pro získání takové půjčky je ovšem mnohdy nutné splnit jednu velice důležitou podmínku. Touto podmínkou je samozřejmě ručení nemovitostí. Když ale tuto podmínku splníte, tak si můžete vybírat z mnoha různých druhů a variant půjček, na které se zaručeně můžete kdykoliv spolehnout. Uvidíte tedy, že si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat.