Bez proteinu se neobejdete

Toužíte po hezké postavě, která překypuje zdravím? Těžko by se našel někdo, kdo by chtěl mít nadváhu nebo být obézní. Nicméně ti, kteří nebyli od přírody obdařeni štíhlou postavou, mají leckdy docela trnitou cestu k plochému břichu.

– chce to prostě jíst zdravě, dostatečně a hlavně se hýbat

muž pije protein

Člověk chce mít všechno nejlépe hned, ale u cesty za štíhlým tělem bohužel žádné zkratky neexistují. Je tu ale řada pomocníků, kteří vám cenu mohou ulehčit.
Mějte ale na paměti že ani s pomůckami a podpůrnými prostředky nezhubnete do týdne.

Zvládnete to sami, nebo potřebujete výživového poradce nebo trenéra? Investice do vašeho těla je ta nejlepší, jakou můžete v životě udělat. Zdraví máte jen jedno, to je neoddiskutovatelný fakt. Takže jak na to, abyste svou štíhlou postavu získali co nejdřív?
– Spočítejte si, kolik kalorií musíte denně přijmout a kolik spálit, abyste byli v deficitu. Pamatujte ale, že nesmíte jít pod bazální metabolismus.
– Hlídejte si jídlo – svíčková u babičky jednou za měsíc vás nezabije, ale nesmíte ji jíst každý druhý den, jezte podle zásad zdravé výživy. Pokud to nezvládnete sami, najměte si odborníka.
– Hýbejte se. Musíte začít s pravidelným pohybem, bez toho nezhubnete.

proteinový nápoj

Už dodržujete všechno, co musíte? Pak můžete vzít v potaz i další možnosti, které vám mohou cestu k novému tělu zkrátit. Jednou z variant jsou koktejly na hubnutí. Ne, ani po nich nezhubnete hned a sami. Ale mohou vám nahradit jedno jídlo denně nebo posilnit pro tréninku. Obsahují totiž vysoký podíl bílkovin, které naše tělo potřebuje. Bílkovinami nic nezkazíte, a jestliže jich přijmete ve stravě málo, tím spíše byste měli nějaký ten koktejl vypít. U nás najdete kvalitní koktejly v příchuti lesní směs, čokoláda a vanilka, a neutrální bez příchuti.

Kromě toho je můžete použít na vaření, protože proteinový prášek skvěle dochutí jakékoliv těsto, můžete si z nich vyrobit třeba palačinky, nebo je použít do zmrzliny. Proteiny mají zkrátka mnoho použití a jsou nezastupitelné. Vyberte si je u nás, zařaďte je do jídelníčku, a sledujte, jak s zbavujete tuku rychle a hlavně zdravě.


Tisk netisk 3D tisk

Pokud si někdo přeje vyrobit originální předmět (nebo jen originální odlitek), tato metoda 3D tisku je ideální – přizpůsobí se 3D návrhu a přesně podle něj vytvoří výrobek založený na přání zákazníka. Kdo by si nepřál mít něco, co je originální a nikdo to nemá?

Princip 3D tisku

3D tiskárny se v dnešní době využívají v lékařství, automobilovém i leteckém průmyslu, umění, architektuře aj. Jak je vidět, 3D tisk má v dnešní době hodně široké využití. Proces tvorby 3D „výtisků“ spočívá v používání ultrafialového laserového paprsku, který doslova namaluje na hladinu vrstvu pryskyřice. Jde o přesnou techniku. 3D tisk je způsob, kterým je převáděn 3D digitální model do reálného objektu. 3D objekty se vytváří tzv. aditivní technologií, při které dochází k tomu, že se na sebe vrství materiál v několika vrstvách na sebe. 3D tisk vytváří modely na 3D tiskárnách

3D tisk

Jaké jsou 3D technologie?

  • FDM (princip je založen na plastových strunách, které jsou zataveny na podložce ve vrstvách; materiál chladne a tím vzniká konečný produkt),
  • SLA (princip je založen na tvrzení tekutého polymeru pomocí laseru),
  • SLS (principem je spékání práškových materiálů),
  • PolyJet (principem je tvrzení jednotlivých vrstev pomocí UV záření),
  • DLP (principem je UV data projektor, který promítá vrstvy na plochu a jde o nejpřesnější metodu).

Má 3D tisk nějaké výhody?

Výhodou je vytvoření reálného předmětu podle 3D předlohy. Takto se mohou vyrobit např. drobné součástky, různé modely a věci denně používané.

3D tisk

Některé firmy tisknou podle svých předem nastavených 3D technologií, jiné jsou schopny vyhotovit 3D tisk přímo na zakázku, což je úžasné, protože se zákazník nemusí spoléhat vysloveně na to, co náš trh nabízí, ale může si vymyslet něco neotřelého a originálního, co jim např. firma 3Dtiskni Hradec Králové https://3d-tiskni.cz/3d-tisk-hradec-kralove/ vytvoří.


Jak zvýšit povědomí o své firmě?

Firmy se neustále předhánějí, kdo přijde s lepší nabídkou pro své zákazníky. Trh je doslova přesycen businessy a začínajícími start-upy, kteří se snaží zvýšit povědomí o svém produktu či službě. V mnohých ohledech tak může být velmi náročné uspět mezi dalšími stovkami firem se stejným nápadem a potencionálem. Nakonec uspějí ti nejlepší, kteří se nebojí výzev a riskování.

Muž s počítačem

Mnoho začínajících firem neoslaví ani první rok od svého vzniku, to je alarmující údaj, ale přesto v mnohém vypovídající. Povětšinou je na vině malý zisk, který s sebou přinášejí potenciální zákazníci. Jenže jen málokterá firma má v začátcích miliony na svou propagaci, jak však víme, řada úspěšných firem ne nadarmo investuje do online marketingu obrovské finance. Je tedy možné vytvořit funkční reklamu, která nebude finančně náročná, a přesto přinese tížený úspěch? Možná je to jednodušší, než jste čekali.

  • Sociální sítě

Sociální sítě mají moc, která mnohdy přesahuje i ty nejlépe placené reklamy v televizi. Možná i proto, že reklama se pomalu ale jistě přesouvá na internet. Televizní reklama navíc představuje předražený a neefektivní způsob propagace, na který dnes slyší už jen malá skupina zákazníků.

Oproti tomu reklama na sociálních sítích může zacílit na potřebnou skupinu zákazníků. Jen málokdo na nich v dnešní době není aktivní a jejich obsah si nezobrazuje při každé volné chvíli. Profil na sociálních sítích je do jisté míry stále zdarma, tudíž nepředstavuje žádnou vstupní investici.

Společné plánování

  • PPC reklama

Jak vypadá ppc reklama? Jedná se o druh reklamy, kdy inzerent neplatí za samotné umístění reklamy na web, ale až za prokliknutí na danou webovou stránku. Co je ppc kampaň? Efektivní způsob reklamy, který představuje vysokou úspěšnost. Proč jí nevyzkoušet na vlastní kůži, můžete totiž ve výsledku jenom získat.


Co udělat před stavbou?

Než se někdo pustí do stavby domu, musí si pochopitelně nejprve vyběhat všechna povolení, která se k tomu vážou, musí sehnat potřebný stavební materiál a často i řemeslníky. Ale to ještě není ani zdaleka všechno. Je také třeba postarat se o to, aby bylo kde stavět. A nemyslete si, že je stavba nějaké té budovy banalita, kterou lze zvládnout na jakémkoliv plácku, který má člověk právě k dispozici.

Pod každou budovou, která má vydržet nejlépe celou věčnost, je třeba mít dokonale upravenou parcelu. A co si pod tímto pojmem představit? Nejenom pozemek, který je dostatečně rovný na to, aby po něm stavba neujížděla ze svahu nebo aby člověk neklopýtal po hrbolaté podlaze, ale současně i pozemek, který takovou stavbu pohodlně unese a na němž jsou zbudovány dokonalé základy.

rypadlo ve štěrkovně

Je tu tedy třeba provést tu méně a tu více náročné zemní práce. A protože ty nejsou žádná hračka, je jedině dobře, když je v případě, že je místem pro odvedení jakékoliv výkopové práce Praha, svěříme odborníkům. Protože ti se podobnou činností zabývají dlouhodobě, mají dostatečně bohaté zkušenosti a rovněž veškerou potřebnou techniku, která dokáže citelně usnadňovat a urychlovat takovou práci.

Tito odborníci za stavitele povrch urovnají a vykopou v něm vše, co má být vykopáno, pásy pro stavbu základů počínaje a výkopy jam pro septik, čističku nebo bazén konče.

rypadlo na staveništi

A jde o kvalitně provedené dílo, jež je zárukou, že budova, která se bude v budoucnu nad těmito základy tyčit, nespadne jako domeček z karet a nevyskytnou se na ní ani nějaké další nepříjemné závady, jež by souvisely s jejími nekvalitními základy.

Výkopové práce se prostě nesmí nikdy ošidit. Protože jsou-li špatné základy, je špatné vlastně úplně všechno. A nikdo přece neinvestuje ony závratné sumy peněz, jež s každou stavbou souvisejí, jenom proto, aby s tím pak měl jenom trápení.


Co je to polymerová dezinfekce a kde všude se provádí a proč?

Zvláště v dnešní době si musíme pečlivě dávat pozor na to, na co saháme nebo v jakém prostředí a s kým se pohybujeme. Dezinfekce je hodně důležitá!

Co je to polymerová dezinfekce a kde všude se provádí a proč?

Pojem dezinfekce se nám všem vryl do paměti již před nějakou dobou, kdy svět zachvátila pandemie koronaviru. Najednou se začaly dávat dezinfekce na ruce úplně všude, začali jsme je nosit i u sebe a dnes už víme, že bez vydezinfikovaných rukou bychom neměli vstoupit ani do obchodu ani z něj odejít. Dezinfekce se stala součástí našich každodenních životů nejen venku, ale i v zaměstnání nebo doma. Dezinfikovat se začaly i povrchy a zvláště v práci, kde sdílíme společné prostory se všemi ostatními kolegy, je potřeba, mít se na pozoru. Potřebujete provést celkovou dezinfekci doma nebo právě v zaměstnání? Polymerová dezinfekce se postará o všechny nebezpečné viry nebo bakterie.

pexels-photo-4099462

Co to je polymerová dezinfekce?

Polymerová dezinfekce Praha-deratizacnisluzby.cz je jiná, než dezinfekce, které běžně známe a doma používáme. Aplikuje se celoplošně a to postřikem, je zela bezpečná ale velmi účinná a její účinnost je dokonce dlouhá až několik týdnů. Tento druh dezinfekce aplikují odborné firmy, jakmile je prostor dezinfikován, je opět přístupný už do půl hodiny od postřiku. Aplikace je pak vhodná v jakýchkoliv prostorech, například ve školách, ve firmách a všech jiných společných prostorech, dokonce se provádí i v domácnostech.

pexels-photo-4098786

Proč se provádí?

Celoplošné dezinfikování bylo ještě donedávna prováděno spíše jen ve výjimečných případech, v domácnostech se tento způsob dezinfekce nejčastěji provádí po deratizaci obtížných škůdců, hmyzu či hlodavců nebo po vyklizení bytu po zemřelých, dnes se ale polymerové dezinfekce v prostorech dělají čím dál častěji a za to právě může pandemie koronaviru. Tento způsob dezinfekce je natolik účinný, že zahubí všechny bakterie, viry ale i plísně v místnosti a to na jakémkoliv druhu povrchu. Ochranná vrstva se vytvoří ihned po postřiku a všechny prostory jsou pak nejen úžasně čisté ale na nějakou dobu zase i spolehlivě chráněné.

Dezinfekce je naprosto spolehlivá a není zdravotně závadná, kromě toho, že ničí bakterie, viry nebo plísně, postará se i o nepříjemné pachy. Celá aplikace netrvá příliš dlouho, délka se však vždy odvíjí od velikosti dezinfikovaného prostoru.


Přežijte příjemně letní vedra

Letní vedra dokážou opravdu potrápit, a proto si řekneme, jak je příjemně prožít. Významně nám s tím pomůže klimatizace, protože ta zajistí připojenou teplotu.

Přežijte příjemně letní vedra

Dodržujte základní doporučení

V naší zemi není sice podnebí nějak extra horké, ovšem během těch největších veder v létě dostává naše tělo často zabrat, protože teploty přesahují třicet stupňů celsia, a proto si nyní řekneme pár základních doporučení. Na prvním místě je rozhodně pitný režim, protože dehydratace může znamenat závažné zdravotní problémy. Vyhněte se alkoholu a ledovým nápojům, protože pocitově sice schladí, ale ve skutečnosti se můžeme zachladit a tělo si bude myslet, že horko pominulo, takže se třeba nebudeme potit, což má za následek ještě horší chlazení těla a ve finále to má opačný účinek. Rozhodně se hodí i pokrývka hlavy, protože sluneční paprsky nám nesvítí přímo na hlavu, takže se můžeme vyhnout nepříjemnému úpalu.

stropní ventiálor

Hodně také udělá barva oblečení, protože v takové černé nám bude o dost větší horko, přičemž je známo, že přitahuje paprsky. Jako nejvhodnější je naopak považována bílá, čemuž můžete přizpůsobit šatník.

Klimatizovaná místnost

Technologie jsou opravdu hodně vyspělé, a proto si lidstvo poradilo i s tím, jak vyřešit vedra. Slouží k tomu klimatizace, které jsou velmi rozšířené, protože kromě budov jsou běžně také v automobilech, jenž se dokážou opravdu hodně prohřát. Vzhledem k tomu, že se tyto zařízení posunuli rapidně kupředu, tak si domů můžeme pořídí také klimatizaci a nebude nás to stát majlant.

klimatizace v autě

Vybírat je vhodné podle velkosti místností, tepelné izolace a pronikání paprsků, abychom zvolili ideální výkon, kdy klimatizace dosáhne ideální teploty a na provozu nás to nebude stát hrůzu peněz. Jakmile si nějakou vybereme, tak se můžeme přesunout k montáži. Aby vše fungovalo, tak to není žádná sranda, a proto tuto práci přenechejte na profesionálech. Montáže klimatizace Praha se v nich vyzná, takže zaměstnanci vše správně zapoj a Vy si za krátko dobu nastavíte požadovanou teplotu a klimatizace Vám ji za určitou dobu v místnosti zajistí.


S vozem z autopůjčovny za natáčením komedie století

Pronájem vozu není pronájem bytu

V západní Evropě je již řadu let mezi mnoha lidmi v oblibě nájemní bydlení. V Česku se tento trend příliš neujal, neboť si zřejmě řada lidí dobře uvědomuje, jak důležité je mít vlastní střechu nad hlavou. Je zkrátka rozdíl bydlet ve vlastním objektu, kde si rozhodujeme o jeho koncepci, a odkud nás nikdo „nevyhodí“ na dlažbu, ačkoli třeba v regulích zákona s tříměsíční výpovědní lhůtou.

krása Krkonoš

Pronájem vozidla je ovšem něco jiného, jsou lidé, kterým se vlastní auto vůbec nevyplatí vzhledem k vysokým nákladům (kopní cena, technické prohlídky, údržba a náhradní díly, povinné ručení atd.) a také díky tomu, že jej nevyužívají denně. Vůz si pohodlně pronajmou na libovolně dlouhou dobu a využijí jej na stěhování či velký nákup (větší dodávku) nebo třeba na cestu na dovolenou.

jízda do Krkonoš

Pronájmy vychází levněji, máte auto k dispozici po celý rok a hlavně bez starostí. Cestování s pronajatým vozidlem je pak čistě o zábavě, bez stresu, kdy pouze dodržujete smluvní podmínky – vrátit vozidlo v původním stavu, s dotankovaným palivem a včas. Vyplatí se sjednat i vlastní pojištění, zvláště na dlouhých trasách a v situacích, kdy předpokládáte zvýšený provoz na silnicích a větší pravděpodobnost nehody.

Kde se natáčela komedie století

Koncipovat dovolenou s vozem z autopůjčovny dle ceníku v letní sezóně Autopůjčovna Milan lze mnoha způsoby, např. vydat se k moři, cestovat po hradech a zámcích, dát přednost pobytu na Šumavě nebo v Alpách či v Tatrách. Rádi bychom vám navrhli jeden tip, poměrně neobvyklý, ale atraktivní. Co takhle navštívit místa, kde se natáčel film „S tebou mě baví svět“?

Svéráznou „Apaluchu“ naleznete v Krkonoších (tedy nikoli v Beskydech), v osadě Dolní Dvůr, v čísle popisném 297, nedaleko Pece Pod Sněžkou. Chalupa vypadá i po mnoha letech téměř stále stejně – velmi romanticky.

A pokud byste chtěli poznat místo, kam jezdil Pepa (Pavel Nový) za Gábinou (Zdenou Studénkovou) do hotelu na běžkách, musíte z Krkonoš až do Jeseníků, do Karlovy Studánky, do Slezského domu.


Zubní klinika

Sehnat kvalitního a bezbolestného zubaře, který ví, co dělá, je v dnešní době celkem oříšek. Pokud nemáte známého, který by Vás někam doporučil, tak je hledání celkem marné. Všichni zubaři jsou maximálně vytížení a přibírají nové pacienty jenom ojediněle. Pokud Vás však bolí zub, nebo maté jiné problémy, tak pro Vás máme dobrou zprávu. Dentální hygiena Praha, je středisko, kde Vám udělají kompletní prohlídku a dají Vám Vaše zuby opět dohromady.

Hygiena (3)

Toto středisko je vybaveno nejmodernější technologií a pracují zde proškolení zaměstnanci. Zubaři jsou profesionálové, kteří neustále sbírají nové zkušenosti. Na této klinice se provádí pravidelné prohlídky a také speciální zákroky. Díky nejmodernější technologiím se můžete také registrovat online a nemusíte vážit cestu až na danou kliniku. Můžete zde objednat také celou svojí rodinu a zapsat se na společný termín. Tím ušetříte nejen čas, ale také cestu. Navíc tato klinika má optimální umístění a můžete sem dojet jak autobusem, tak tramvají. Samozřejmostí je také dojezd automobilem, který pohodlně zaparkujete u obchodního centra Eden. Odtud to pak budete mít pouhých 5 minut pěšky na kliniku. Velkou výhodou je, že tato klinika je bez front. Každý objednaný je totiž na určitý čas a po příchodu jde ihned na řadu. Tudíž zde nemusíte vysedávat hodiny jak u jiných zubařů.

Hygiena

Od září se také můžete těšit na spolupráci kliniky s pojišťovnami. Tudíž zde nenecháte celou výplatu. Pokud Vám místo kliniky nevyhovuje, tak nevěšte hlavu. Kliniky totiž nemají pouze na Praze 10, ale také v Mělníku, Roudnici nad Labem a také v Horní Počaply. Tudíž můžete zavítat i sem, kde Vás s otevřenou náručí vezmou.

Pokud tedy hledáte spolehlivého a bezbolestného zubaře, tak se obraťte na tyto kliniky. Zaručeně Vám pomohou jak s kazem, tak s dentální hygienou a budete odcházet se zdravím chrupem domů.


Zlepšete svůj jídelníček, snížíte svou váhu

Dostat se zpět z obezity na normální váhu není určitě snadná věc, ale to neznamená, že by to nebylo možné. Je však nutné zapojit všechny své vnitřní síly.

Zlepšete svůj jídelníček, snížíte svou váhu

Obezita není normální, nicméně v poslední době má docela dobře nakročeno se normou stát. A to samozřejmě není dobrá zpráva, jelikož obezita není zdravá a velké množství lidí jí postižených dokáže velice zatížit zdravotnický systém. Není pravdou, že by snad obezita byla nemocí, to ale neznamená, že to nemůže být cesta k chorobám. Často také je. Nadměrné množství tuku není dobré ani ve fritéze, natož pak v lidském těle. Naštěstí existují způsoby, jak se této nepříjemnosti zbavit.

Pečivo

Obezita u každého jedince vypadá trochu jinak. Jsou lidé, na kterých jde vidět každý gram navíc, ale existují i jedinci, u kterých byste neřekli, že mají velkou nadváhu. Tak či onak, je potřeba řešit první i druhý případ. Ze všeho nejdříve je nutné zjistit, kolik je potřeba ubrat na váze. To se zjistí nejlépe podle BMI kalkulačky, která je o něco málo přesnější nežli klasická domácí váha, jelikož zohledňuje nejen hmotnost, ale také výšku a věk.

Pikantní rýže

Zelenina je základ

I malý Jarda ze základní školy moc dobře ví, že se tloustne po vydatné stravě. První, co člověk, který chce zhubnout musí udělat je změna jídelníčku. Pokud se toto podaří, je vlastně z poloviny vyhráno. Jídelníček by měl být samozřejmě co nejvíce vyvážený, aby obsahoval veškeré potřebné vitamíny, minerály a další prvky nezbytné pro spokojení fungování organismu. To znamená, že hubnout třeba jen pomocí veganské stravy není vůbec vhodné. Jídelníček musí obsahovat všechno s tím, že větší důraz by se měl klást na čerstvou zeleninu, která by měla v rámci stravy dominovat.