Připomeňte si, jak vypadá tradiční selský nábytek

Lidé, potřeby a věci

V každé domácnosti potřebujeme nábytek. Už od nepaměti bývá součástí našich domovů. V dnešní moderní době to řeší většinou nějaké velké celosvětové obchodní řetězce, ale pokud chcete opravdu něco poctivého z českého dřeva, mimořádného a jedinečného, co jen tak někde nekoupíte, můžete si vybrat styl, který se vám líbí a podle toho si domov zútulnit. Rustikální, provence nebo třeba tradiční selský, který se hodí nejenom na chalupy.

Chaty a chalupy

Na chaty a chalupy se nejvíce hodí venkovský styl. Ten k nim neodmyslitelně patří. Tyto dva aspekty k sobě pasují jako zadek na hrnec.

Opravdovou nádheru s nádechem vesnického starodávna představuje selský nábytek https://svetpokladu.cz/product-category/tradicni-selsky-nabytek/.

chaty vedle seb

Tradiční styl se však už moc nevidí a proto se ani obyčejně nevyrábí. Existují však výjimky, kde si ho můžete pořídit, abyste zkrášlili a zútulnili svůj domov, chatu nebo chalupu. Proto se nábytek z části také repasuje. V některých jiných případech se vyrábí jako úplně nový, ale přesně podle historických kopií a na základě dochovaných dokumentů nebo se vyrábí podle originálních dochovaných kousků.

Repasovaný nábytek může pocházet i z druhé poloviny 19. Století. Hodně se v té době vyráběl z masivního smrkového a borového dřeva. I v dnešní době je tomu podobně a vyrábí se z masivního dřeva, aby dlouho vydržel. Životnost je velice důležitá, tento druh nábytku totiž zůstává beze změn pod dlouhé roky a stále vypadá jako nový. Bude vám dělat radost po dlouhé generace.

chalupa

Restaurování i výroba nových kousků podléhají mnohým pravidlům, která by se neměla porušovat. Jedině tak poznáte opravdu poctivou tradiční ruční výrobu.

Vybírat si můžete z komod, skříní, k dispozici jsou také postele a skříně, truhly, botníky, židle, křesla i lavice. Chybět nesmí ani šatní skříně, vitríny, knihovny či tradiční kredence. Vybavíte celou chalupu od předsíně, přes kuchyni a obývací pokoj až po ložnici i dětský pokoj, například pomocí krásné ručně vyřezávané kolébky.

Doporučené články