Co dělat pro zdraví našich jater?


Nejlepší způsob, jak usilovat o prevenci ke zdravým játrům, a vyhnout se různým onemocněním, je vést životní styl a dodržovat několik zásad, které vám s tím mohou pomoci. Pojďme se tedy podívat na několik způsobů, jak si udržovat zdravé játra.

Zdravá váha

Pokud máte nadváhu, nebo dokonce obezitu, jste ohroženi ztučněním jater. V játrech, které jsou obaleny tukovou vrstvou probíhají zápaly a zánětlivé procesy, které mohou vést k rozvoji různým onemocněním. Může to dokonce vést k rozvoji nádorových onemocnění. Hubnutí může být důležitým faktorem pro zdraví vašich jater.

váha

Střídmé užívání alkoholu

Všichni víme, že alkohol je škodlivý pro naše játra. Kromě poničení jater vám může alkohol způsobit hodně zdravotních problémů. Co se jater týče, může poškodit jejich buňky nebi na nich způsobit jizvy. Řešením je vyřadit alkohol úplně, anebo alespoň velmi omezit jeho konzumaci.

Ostropestřec

Ostropestřec je bylinka, která působí na naše tělo po zdravotní stránce velmi pozitivně. Jedná se o silný antioxidant, který naše tělo chrání před působením vnějších radikálů. Dokáže také udržet optimální hladinu cukru v krvi a podporuje naši imunitu. Ale hlavně, přispívá ke správné funkci jater a napomáhá obnovování jaterních buněk. Pro správnou funkci jater popíjejte pravidelně čaj z ostropestřce Darka shop.

ostopestřec

Nepůjčujte pomůcky osobní hygieny

Pomůcky osobní hygieny, jako jsou zubní kartáčky, nůžky na nehty, holící strojek a jiné, které by mohli být kontaminovány nemocí od jiného člověka, si rozhodně nepůjčujte. Je zde riziko, že se nakazíte například žloutenkou, která je vysoce přenosná.

Správné užívání léků

Pokud jsou léky užívány nesprávným způsobem, například užíváte příliš velké množství, nebo léky nesprávně mícháme, může tím dojít k poškození jater. Stejně tak, pokud budeme léky míchat společně s alkoholem.

Doporučené články