Proč jsou herní konzole mnohem levnější než herní PC?

 

Pokud jste chtěli začít někdy hrát videohry, jistě jste se rozhodovali, jestli si koupíte herní konzoli, nebo počítač samotný. Při rozhodování, jaká platforma je pro vás ta pravá vám pomůže hned několik faktů. Zde si je řádně a podrobně rozebereme.

 

Prvním faktorem při rozhodování je jistě cena. Můžete sami vidět, že ceny herních počítačů a konzolí (které jsou výkonově na stejné úrovni) jsou úplně rozdílné. Herní počítač seženete za přibližně 25 000 korun českých. Cena může být samozřejmě vyšší i nižší. Toto je taková střední hranice cen herních PC. Konzole jsou mnohem levnější. Záleží samozřejmě jaký typ konzole si zakoupíte. Jestli klasickou verzi, nebo takzvanou Pro verzi. Která má větší úložiště jiné další vymoženosti. Tak i tak se cena pohybuje mnohem níže než u počítačů. Proč je tomu tak, když by se mělo jednat o stejný výkon? (U počítačů a konzolí se stejnými nebo podobnými komponenty).

 

chlapec u televize

 

Konzole sice stojí při pořízení mnohem méně, než herní počítače. Je to takový marketingový trik. Lidé si nakoupí konzole s vidinou, že ušetří mnohem více. Jenže pak přijde kámen úrazu. Hry, které se dají na konzoli nakoupit jsou mnohem dražší. A dlouhou dobu také dražší zůstávají i po slevách. Je to z toho důvodu, aby prodejce herních konzolí vydělal i na prodeji her.

 

herní ovladač

 

Takže samotná konzole je sice levnější, ale hry na ni pak způsobí to, že se cenově možná i vyrovná hernímu počítači. K tomu, ne všechny hry jsou dostupné na konzoli a na druhou stranu, některé takzvané “exclusives” nejsou zase dostupné na PC. I když se v posledních letech stalo několikrát, že hra byla přístupná po nějaké chvíli i na počítače. A to ani nepočítáme členství, které musíte platit, abyste mohli svou konzoli využívat úplně naplno s některými výhodami. Takže je čistě na vás který typ hraní upřednostňujete. Každopádně zážitek byste měli mít úplně stejný na obou zařízeních.

Doporučené články