Když banka zamítne žádost o úvěr

Každý z nás se může ocitnout v tíživé finanční situaci, ze které nám může pomoci pouze banka. Jenže banky jsou v tomto ohledu poněkud skoupí a úvěr nenabídnou každému, kdo si o něj požádá. Takže jak postupovat, pokud z banky odejdeme s nepořízenou? Pomoci mohou nebankovní společnosti, i když jsou pro mnohé synonymem nedůvěryhodných poskytovatelů úvěrů. Pro jiné ovšem znamenají jedinou záchranou stanici na cestě před krachem. Pojďme si připomenout všechny výhody, které nebankovní poskytovatelé svým žadatelům nabízí.

Registr dlužníků

Měli jste někdy v minulosti problém se splácením? To s největší pravděpodobností bude vaše jméno figurovat v některém z registru dlužníků. V současné době jsou v České republice tři (NRKI, BRKI a SOLUS). Pokud vaše jméno figuruje v některém z nich, s největší pravděpodobností dojde k zamítnutí žádosti o úvěr bankou.

společná dohoda

Řada nebankovních poskytovatelů však do registrů vůbec nenahlíží nebo neberou negativní záznam jako důvod k zamítnutí úvěru. Nebankovní hypotéka je tak skvělou volbou pro rizikové žadatele, kterým v bance odmítli půjčit.

Pravidelný měsíční příjem

Aby bylo možné o úvěr zažádat je zapotřebí pravidelný měsíční příjem, který je navíc doložen za pomoci pracovní smlouvy na dobu neurčitou. Ovšem ne každý může výši svých příjmů doložit. I tady mají ale nebankovní společnosti řešení! Slyšeli jste už o hypotéce bez doložení příjmu? Jak už z názvu vyplývá, žadatel není povinen dokládat výši svých příjmů. Jedná se však o hypotéku, je proto zapotřebí doložit výši svých příjmů. Počítejte ovšem s tím, že tato benevolentnost ze strany některých nebankovních společností je vykoupena vyšší úrokovou sazbou.

růst peněz

Mějte se však u nebankovních společností na pozoru, vždy si důkladně přečtěte úvěrovou smlouvu. Díky tomu v budoucnosti předejdete řadě problémům. Přeci jenom se jedná o závazek, který budete splácet několik dalších let. Pokud s úvěrovou smlouvou tápete, nebojte se obrátit na právní poradenství.

Doporučené články