Levnému stěhování Praha musí předcházet přípravné práce

Že je stěhování náročné, jistě není nutné vyzdvihovat. Služby profesionálů jsou sice dnes na jiné úrovni, než tomu bylo v době reálného socialismu, ale ani stěhováci nejsou všemocní, a navíc – některé úkony musíte zvládnout sami, především administrativní záležitosti a systematické třídění věcí před ukládáním do krabic.

krabice na stěhování

Pozor na nešvary při stěhování

Plánujte s několikatýdenním předstihem – nejčastější nešvar je chaos a akce na poslední chvíli. Stěhovací firmu kontaktujte alespoň měsíc dopředu, abyste domluvili přesný termín. Ten je pak pro obě strany závazný a od něho se následně odvíjí to ostatní – přepis energií, škola, zaměstnání, předání bytu v nájemním vztahu atp. I s balením věcí byste měli začít raději dříve, vše pak bude probíhat v poklidném tempu s vědomím, že máte k dispozici časovou rezervu.

Stěhovací firma může zajistit i propůjčení balicího materiálu a může vypomoci s rozmontováním nábytku. Nezapomeňte, že stěhováci mají letité zkušenosti, a že mohou i vhodně poradit, co se týče přípravné fáze (jak a co správně zabalit).

muž a žena v novém domově

Národ sběratelů

Že jsme národem sběratelským, se o nás traduje již dlouho po celé Evropě. Češi sbírají kde co, od poštovních známek přes pivní tácky, samolepky, gramodesky, odznaky, až po neobvyklé předměty, jako jsou busty státníků, informační cedule, záchodová prkénka, keramické hrnky, hračky, a mnoho dalších. Kromě pečlivě udržovaných sbírek se však v mnoha domácnostech najde i harampádí bez užitku – odložené nefunkční spotřebiče, co je snad někdy někdo opraví, polámané deštníky, různé nevkusné a nevhodné dárky atd. A každé levné stěhování Praha http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/ je báječná příležitost k tomu posoudit, zda něco takového skutečně potřebujeme.

Neukládejte tedy při balení do krabic vše, co vám přijde pod ruku, ale pečlivě rozmýšlejte a plánujte, kam všechny věci v novém bytě umístíte. Stěhování – to totiž není jen balení, ale také vybalování a úklid.

Doporučené články