Zlepšete svůj jídelníček, snížíte svou váhu

Dostat se zpět z obezity na normální váhu není určitě snadná věc, ale to neznamená, že by to nebylo možné. Je však nutné zapojit všechny své vnitřní síly.

Zlepšete svůj jídelníček, snížíte svou váhu

Obezita není normální, nicméně v poslední době má docela dobře nakročeno se normou stát. A to samozřejmě není dobrá zpráva, jelikož obezita není zdravá a velké množství lidí jí postižených dokáže velice zatížit zdravotnický systém. Není pravdou, že by snad obezita byla nemocí, to ale neznamená, že to nemůže být cesta k chorobám. Často také je. Nadměrné množství tuku není dobré ani ve fritéze, natož pak v lidském těle. Naštěstí existují způsoby, jak se této nepříjemnosti zbavit.

Pečivo

Obezita u každého jedince vypadá trochu jinak. Jsou lidé, na kterých jde vidět každý gram navíc, ale existují i jedinci, u kterých byste neřekli, že mají velkou nadváhu. Tak či onak, je potřeba řešit první i druhý případ. Ze všeho nejdříve je nutné zjistit, kolik je potřeba ubrat na váze. To se zjistí nejlépe podle BMI kalkulačky, která je o něco málo přesnější nežli klasická domácí váha, jelikož zohledňuje nejen hmotnost, ale také výšku a věk.

Pikantní rýže

Zelenina je základ

I malý Jarda ze základní školy moc dobře ví, že se tloustne po vydatné stravě. První, co člověk, který chce zhubnout musí udělat je změna jídelníčku. Pokud se toto podaří, je vlastně z poloviny vyhráno. Jídelníček by měl být samozřejmě co nejvíce vyvážený, aby obsahoval veškeré potřebné vitamíny, minerály a další prvky nezbytné pro spokojení fungování organismu. To znamená, že hubnout třeba jen pomocí veganské stravy není vůbec vhodné. Jídelníček musí obsahovat všechno s tím, že větší důraz by se měl klást na čerstvou zeleninu, která by měla v rámci stravy dominovat.

Odborníci rádi poradí

Při zvláště obtížných případech, obvykle hlavně u morbidních obezit, je nezbytné i poradit se s odborníky. Tím může být jak výživový poradce, tak i lékař z obezitologické poradny. V obou případech se návštěva vyplatí, jelikož pacient dostane spoustu cenný rad do budoucna, díky čemuž se mu budou přebytečné kilogramy shazovat.

Doporučené články