Šoková procedura vaší bazénové vodě pomůže

Tak jako všichni majitelé zahradních bazénů, tak i vy se čas od času můžete setkat se situací, kdy se vzhled vaší vody nebude dat přirovnat k dokonalosti. Abyste však zaútočili na problémy, které mají na svědomí její zakalení včas, musíte mít po ruce správný přípravek, který dopřeje vašemu bazénu přesně takovou chemii, jakou potřebuje.

Zpravidla za stav, kdy je voda takzvaně „mléčná“ může nedostatek chloru, který je nutné okamžitě navýšit. K tomu vám pomůže chlor šok, který jí poskytne šokovou terapii a navýší jeho přítomnost ve vodě do optimálních hodnot.

bazén na zahradě

Buďte připraveni zasáhnout

Koncentrace aktivního chloru je pro udržení perfektního stavu vody nezbytná. Pomocí testeru snadno zjistíte, zda je potřeba jeho výskyt navýšit. Pokud ano, je dobré spolehnout se na pomocníka, jakým je chlor šok. Jeho účinek spočívá v udržení optimální hladiny chloru po dobu celé koupací sezóny a považuje se za jednorázovou chemii, která stav bazénové vody v průběhu okamžiku vylepší. V jisté míře pomáhá chránit vodu i před nárůstem řas a jejím zazelenáním.

dítě pod vodou

Toužit po čiré vodě tedy nemusí být jenom sen, kterého není snadné dosáhnout. S volbou chemie, která má dlouhodobý účinek a viditelné výsledky budete i vy prožívat léto u bazénu tak, abyste byli nadmíru spokojeni.

Voda, kterou se budete moct chlubit

Jestli ani vy nechcete vlastnit bazén, který má zakalenou vodu, věnujte pozornost jeho péči a vybírejte chemii, která se postará o potíže s jejím znečištěním za vás. Koupací sezóna může být dokonalá pouze tehdy, pokud se zaměříte na důkladné testování vody a dopřejete jí to, čeho má nedostatek. A jelikož je to nejčastěji chlor, který je potřeba mít pod kontrolou a ve vyváženém poměru, pořiďte si k vaší bazénové chemii i organický granulát na bázi chloru, který se stane vaším věrným pomocníkem a první pomocí při zakalení bazénové vody.

Doporučené články