Bezpečné používání elektrické energie

Elektřina způsobuje smrtelná zranění, a proto si s ní rozhodně nesmíme zahrávat. U nemovitostí a různých zařízení je dobré pravidelně provádět revizi.

Bezpečné používání elektrické energie

Základní zásady

Elektrický proud nám slouží na každém kroku, takže je to rozhodně neocenitelný pomocník, bez kterého by se lidstvo posunulo obrovským krokem dozadu. Na druhou stranu musíme stále pamatovat na jeho sílu, protože takové běžné napětí 230V může způsobit až smrtelná zranění. Proto se dětem pořizují záslepky a podobně, přičemž i my dospělí do nich nesmíme nic strkat či lít tekutiny. Pokud má nějaký stroj obnažené dráty, tak jej rozhodně nedávejte do zásuvky a řádně je zaizolujte nebo odneste do servisu.

elektrické rozvody

Některé stoje ve firmách jsou ještě nebezpečnější, protože pracují třeba ještě na více voltů či je tu riziko požáru, takže je potřeba, aby s nimi pracoval proškolený zaměstnanec a v případě problému bylo zařízení odpojeno že sítě. Pokud se nám doma pokazí nějaké zařízení, tak nemá cenu jej rozdělávat a riskovat, že nám ublíží, a proto jej raději zaneste do profesionální opravny.

Revize

Doma a ve firmách bychom rozhodně nikdy neměli podceňovat elektro revizi, protože díky ní se dozvíme, jestli vše funguje správně, nebo je na dané sítí či zatížení závada, takže jej nesmíme používat. Něco to stojí, ale taková revize může zachránit majetek i život, takže cena revize je opravdu zanedbatelná. Navíc na některá zařízení se vztahuje ze zákona, že musíme mít na ně revizi a případně ji za určitý časový interval opakovat. Tuto práci provádí zkušený elektrikář, takže skutečně ví, na co se zaměřit, co proměřit, prohlédnout a tak dále.

rozvody elekřiny

S platnou revizí budeme mít jistotu, že je vše v pořádku. Kdyby se něco stalo, tak to může sloužit jako doklad pro pojišťovnu, že chyba nebyla na naší straně a podobně. Společnost se zabývá nízkým i vysokým napětím, což potvrzují velmi rozsáhlé služby. Pokud hledáte šikovného elektrikáře, tak je tento sázka na jistotu. Ceny jsou férové, takže za služby nebudete rozhodně přeplácet.

Doporučené články