Cena je hlavní, i když není jediným faktorem pro koupi

Nezadají se vám aktuální ceny obytných nemovitostí jako správné? To nejste jediní, ale žel s tím nic moc dělat nejde. Kupovat si je ale nemusíte.

Cena je hlavní, i když není jediným faktorem pro koupi

Myslíte si, že vzhledem k cenám nemovitostí pro vás bude pořízení si vlastního obydlí prakticky nemožné, a to jak nyní, tak ve středně dobé budoucnosti? Vítejte v klubu. Kdo si nepořídil byt před několika lety, dnes musí hořce vzlykat, jelikož za něj může zaplatit až o třetinu více než v minulosti. Ceny jsou dnes šílené a nevztahují se pouze na nemovitosti ve velkých městech. Když si prohlédnete nabídku v menších obcích, zjistíte, že tam to není o moc lepší. Samozřejmě, stále je zde nutné zohledňovat kupní sílu lidí z malých měst a třeba Pražanů. I tak se ale jedná o docela velké pálky.

Malá ložnice

Koupě klasického bytu tak z mnoha důvodů pro celou řadu lidí není tématem dne, a to i když třeba nějaké to bydlení hledají. Nemají ale dostatečné množství financí, a to ani na zálohu, která je dnes potřebná, abyste mohli žádat o hypotéku. Možnost zde ale stejně existuje, i když se nemusí každému líbit – mobilní domy.

Leckdo teď ohrnul nos či si dokonce odplivl. To jsou ale zbytečná gesta, jelikož se jedná o pohodlné moderní bydlení, které dokáže ocenit takřka každý, hlavně za ty peníze. Problémem je, že stále existuje celá řada lidí, kteří mobilní domy automaticky řadí do stejné kolonky jako pojízdné karavany, což samozřejmě příliš lichotivé není. A ani pravdivé ne. Dřívější verze za moc nestály, ale srovnávat je s těmi dnešními je jako srovnávat koňskou dopravu a kamiony. Prostě je to neporovnatelné.

Mince

Podnikatelský záměr

Naprostá většina moderních mobilních domů slouží jak u nás, tak i ve světě k bydlení. A proč také ne. Zase tak levné nejsou, aby se používaly k něčemu jinému. Moderní modely jistě ne, ale ty o vyrobené o několik generací dříve se dnes prodávají doslova za hubičku. K bydlení moc vhodné nejsou, ale k podnikání, to už je jiná. Spousta živnostníků používá tento druh obydlí k tomu, aby se dokázali uživit. Je to docela logické, jelikož mobilní domy nabízejí prostor za více než příjemnou cenu. A prostor vždy stojí velké peníze.

Doporučené články