Rychlost načítání webové stránky na mobilním zařízení

S novým mobilem vždy přichází i ten skvělý pocit z rychlého internetu, protože naše mobilní zařízení ještě není „zasekáno“ nejrůznějšími nadbytečnými aplikacemi, o kterých mnohdy ani nevíme, že je v telefonu máme. Ty se nám pravděpodobně stáhly bez našeho vědomí současně při stahování jiné námi vybrané aplikace. Čím více těchto stažených a nechtěných aplikací a aktualizací v mobilu máme, tím je internet v něm pomalejší. Ale není to jediný faktor ovlivňující rychlost internetu v našem mobilním zařízení. Rychlost načítání stránky je dána i velikostí samotné webové stránky. Podle jednoho z posledních průzkumů od společnosti Google se webová stránka na mobilu načítá průměrně dvacet dva vteřin.
sezení na mostě
Ovšem třicet dva procent uživatelů opouští internetovou stránku už tehdy, pokud její načítání trvá déle než tři vteřiny. Google také testoval přes 900 tisíc webových stránek, u kterých měl podezření, že jsou u nich přebytečná data. A přes sedmdesát procent těchto testovaných stránek skutečně obsahovalo minimálně 1MB přebytečných dat. Z toho navíc třicet šest procent obsahovalo více než 2MB přebytečných dat a dokonce dvanáct procent obsahovalo více než 4MB. V praxi to znamená, že při připojení 3G načte stránka 1,49MB obsahu ze stránky za sedm vteřin. Což pro mnohé mobilní stránky může být velký problém, pokud uživatelé už po třech vteřinách jejich webové stránky opouštějí.
mobil v dlani
Naštěstí existuje pár tipů, jak internet na vašem mobilním zařízení zrychlit. V první řadě stahujte do telefonu jen dobře naformátované obrázky, které nezabírají zbytečně moc místa. Také si dejte pozor, abyste do mobilního zařízení nestahovali zbytečné Java Script a CSS. Také se dá na tento problém s internetem myslet už při koupi telefonu a poradit se s odborníkem, který telefon se s tím nejlépe popere, není asi žádným tajemstvím, že nejlépe jsou na tom iPhony od společnosti Apple. Ovšem zde se musí sáhnout hodně hlouběji do kapsy.

Doporučené články