Pomůcka při nakládání

U většiny firem je sklad, pokud možno veliký, a z něj se věci potřebné k přepravě nakládají prostě na přímo do aut. Většinou je zboží na paletě a prostě a jednoduše se vyveze ven na rampu. Zde si již dle dohody zboží přebírá dopravce a tytéž palety si do auta naloží.
Jenže, ne každá firma má tyto věci k dispozici. Nevyplatí se jí to, nebo ještě nebyl čas, nebo prostě jakýkoli jiný důvod. Jenže zboží je zboží a samo na nákladní vůz nenaskáče. Naložení pomocí “ještěrky” nepřichází v úvahu, taktéž z různých důvodů, a tak nastupuje řešení náhradní. Jaké to je?Železniční rampa
Nu, když nemáme rampu pevnou a statickou, tak si můžeme pomoci jinak. Každý problém má řešení. Toto zde se ukrývá pod názvem přenosná nakládací rampa. I když přenosná je technicky nesmysl, protože přenášet ji by sice asi šlo, ale nedoporučuje se to. Použijme proto raději výraz mobilní.
Tato rampa se dá zakoupit i přes internet a kupující má vystaráno. Její použití je univerzální, jednoduché a vyřeší se tak spoustu problémů s nakládáním. A hlavní je samozřejmě rychlost.
Těchto ramp je samozřejmě více druhů, každá dle potřeby kupce, a dokonce se dají vyrobit i na speciální přání zákazníka. Tedy, jak se říká, dají se ušít na míru a na klíč.Připravený náklad
Princip je v podstatě naprosto jednoduchý. Je vyrobena nakládací plošina, či nájezdová, jak chcete a ta je pak připevněna k železné konstrukci. Následně pomocí hydrauliky může být zvednuta do požadované výše a zaklesnuta za korbu nákladního vozu. Tím se vlastně z obou stane jakýsi jednolitý celek a nakládka, či vykládka může začít.
Samozřejmě, že je zde spousta zabezpečovacích prvků, takže není se třeba obávat nějakého nenadálého překvapení. Když se pak nakládka ukončí, může se rampa opět složit. Spustí se na téže hydraulice dolů, a uschová, kde je potřeba. Tam může odpočívat až do té doby, kdy ji zase bude majitel potřebovat.

Doporučené články