Skákací trampolína coby také cvičební pomůcka

Stále častěji můžeme vidět trampolíny nacházející se v zahradách. Jejich popularita má neustále stoupající tendenci. A je to dobře! Dnešní generace dětí tráví takřka veškerý volný čas doma u počítače.

děvče na trampolíně.jpg

Přitom jen samotný pobyt na čerstvém vzduchu je natolik důležitý. Dalším svízelem je, že logicky děti trávící čas v zajetí internetu mají nedostatek fyzické aktivity. Výsledkem je stále stoupající počet dětí trpící obezitou i potýkající se s civilizačními chorobami, mezi které nejčastěji patří diabetes neboli cukrovka druhého typu.

Skákací trampolína se sice nejčastěji využívá pro zábavu, ale je zároveň velmi efektivním cvičebním nástrojem pro děti i dospělé jedince. Je pravdou, že využití dosahuje až do gymnasticko-sportovní činnosti, kdy se používá tato pomůcka při tréninku skoků do vody, ale také při nácviku pilotů a vojáků. Stejně tak tento cvičební prvek je zařazen do tréninku i jiných sportovců, jako jsou lyžaři nebo hokejisté.

Podstata spočívá ve správném výběru

Zásadním krokem je výběr. Jedině v takovém případě, bude skákací trampolína mít efekt a bude i kvalitní po bezpečnostní stránce. Však co více si přát, než si užít zábavu a ještě udělat mnoho pro své zdraví. Však skákání na trampolíně je mnohem efektivnější a bezpečnější pro tělo než běh.

dívky na trampolíně.jpg

Kdo neskáče, není Čech

Zatímco v minulých letech bylo oblíbené skákání přes švihadlo, dnes je to mnohem efektivní prvek v podobě trampolíny. Jedná se o velmi zábavnou a efektivní aktivitu, při které dochází nejen ke spalování tuků. Zároveň při skákání se posilují všechny svaly na těle, současně působí preventivně proti kardiovaskulárním nemocem. Skákání nezatěžuje klouby. Z tohoto důvodu je tak vhodnou aktivitou pro všechny věkové kategorie. Zaskákat s ratolestí si může i babička s dědou.

Skákání je velmi šetrnou fyzickou aktivitou ke kloubům. Dokonce dochází zároveň k udržení kostní hmoty a k podpoře opětovné mineralizace kostí.

Doporučené články