Nenechávejte uvnitř vaše věci při rekonstrukci domu

Máte v úmyslu podrobit rekonstrukci váš rodinný dům, dvougenerační objekt nebo rekreační chatu? Pokud se bude jednat pouze o dílčí projekty, např. výměnu oken a dveří, postačí veškeré vnitřní vybavení zakrýt vhodnou fólií, např. s bublinkami, která zabrání kontaminaci prachu a nečistot a zároveň vše ochrání před mechanickým poškozením např. poškrábáním.

skladové kontejnery

Horší situace nastanou, rozhodnete-li se o rekonstrukci komplexní, např. s topením v podlaze, výměnou elektroinstalace a rozvodů vody, bouráním a výstavbou příček, pokládáním podlahových krytin atp. Tehdy je pak nutné většinu věcí vystěhovat mimo objekt. Jenže jak to udělat, když na zahradě není žádný volný úložný zastřešený prostor, jako jsou garáže, pergoly, altány, kůlny, dřevníky či sklepy?

manipulace s kontejnery

Zkuste to se skladovým kontejnerem

Skladový kontejner jste již možná někde zahlédli. Bývají umístěné na vlakových překladištích, v námořních přístavech a v prostorách, kde dochází k nakládání kontejnerů na nákladní automobily. Jsou zhotovené z ocelového plechu a je to dosud nepřekonaný způsob přepravy různých předmětů na dlouhé vzdálenosti. Kontejnery musí být velmi kompaktní, aby zvládly při přepravě náročné fyzikální podmínky a zároveň odolávaly povětrnostním vlivům, ale to není vše, kde se jejich konstrukce uplatní.

Těchto vlastností ocelových kontejnerů využívá i pronájem malého skladu v Praze. Jde o boxy o průřezu ve tvaru čtverce o hraně dva a půl metru a délce šest metrů. Do takto relativně malého kontejneru se však vejde poměrně hodně předmětů z vybavení bytu a obvykle vám jediný kontejner postačí pro uložení nábytku, spotřebičů, svítidel a drobných předmětů uskladněných v kartonových krabicích.

Podstatnou výhodou je, že kontejner si lze pronajmout na libovolně dlouhou dobu i několika měsíců, a že vám jej firma přistaví a umístí na zahradu přímo k domu, tam, kde je dostatečně velký volný prostor.

Doporučené články