Jak zvládnout úklid po malování


Někteří lidé řeší malování domu či bytu tak, že raději odjedou na dovolenou nebo někam alespoň do přírody či k příbuzným, aby nemuseli být účastni toho nepořádku a zmatku. Není divu, vždyť malování bývá někdy stejně náročné jako stěhování, z místností se musí vystěhovat v podstatě téměř vše, a po malování se to tam musí nastěhovat zpět. Náročnost této operace spočívá i v tom, že se po malířích musí obytný prostor uklidit, a to třeba při stěhování řešit není třeba.

malíř pokojů

Úklid po malování byste mohli zvládnout sami, ale není to běžné uklízení zařízeného bytu, kdy popadnete do ruky prachovku a vysavač, leštěnku na nábytek, a za půl hodiny máte hotovo, případně vytřete podlahu nebo umyjete kryty svítidel. Po malířích zůstávají na futrech, okenních parapetech a někdy i na samotných okenních tabulích nánosy staré stržené malby a nová barva, zbytky penetrace či mýdlových vloček s vodou, které někdy nahrazují penetrační vrstvu. Proto se vyplácí u větších akcí svěřit úklid profesionálům.

úklid po malování

Jestliže malujete svépomocí pouze obývací pokoj či ložnici, a předpokládáte, že to za víkend zvládnete, nemá význam řešit profesionální úklid. Tehdy si dáte práci a doslova oblepíte veškeré předměty bublinkovou fólií, kterou pak po malování strhnete, a uklízet téměř není co. Něco jiného je ale úklid po profesionálech, kteří malují celý dům, ve dvou patrech, sedm místností naráz. I když malíři používají zakrývací fólie, nemusí být tak pečliví, jako vy, a zanechají po sobě „otisky“ i tam, kde nechcete.

Výhodou profesionálního úklidu je také to, že se jedná o precizní záležitost. Úklidové firmy mají k dispozici potřebné zkušenosti, techniku či postupy, s nimiž si poradí i u komplikovaných situací a velkých úklidových ploch a prostor. Stačí pouze předat klíče a nechat úklidovou četu „vyšívat“, aby předvedla, co v terénu dovede.

Doporučené články