Co dokáže tekutá tapeta

Stvořené pro kreativní nadšence – aplikaci tekutých tapet https://colortap.cz/ zvládnete sami i bez hodinového manžela nebo stavební firmy. Není to tak obtížné, jak se zdá, sypká směs se po rozmíchání s vodou nanáší obdobným způsobem, jako tmelová stěrka. Výhodou je, že nevytváří žádné přechody a návazné spoje, jak je tomu u tapet v rolích, proto vás může výsledek práce příjemně překvapit.

moderní byt

Tato technologie umožňuje nekonečný počet variací, možností, jak mezi sebou kombinovat barvy a vzory, ovšem zároveň to vyžaduje určitou míru vkusu a odhad, jaký typ výrobku se hodí právě tam, kam se chystáte jej umístit. Doporučujeme prohlédnout si pečlivě vzorkovník a případně nahlédnout pod pokličku nějaké hotové realizaci, prohlédnout si ji naživo a posoudit, jak vás tekuté tapety oslovují.

hotelová hala

Kam se hodí

Tekuté tapety patří k nejvíce univerzálním technologiím úpravy interiéru a hodí se takřka všude. Posuďte sami: Můžete je nanášet na klasickou omítku, na sádrokarton, na umakartové jádro v panelovém bytě, na beton, kamenný obklad či zdivo a dokonce i na dřevotřískové desky. Velmi dobře odebírají vlhkost z nasáklého zdiva, takže mohou být umístěny i ve vlhkém suterénu, např. stylové restaurace.

Uspějete s nimi u povrchů, které nevypadají příliš „k světu“, jako jsou popraskané omítky, na sebe navazující odlišné typy zdiva s rozdílným povrchem, např. sádrokarton vedle štuku. Dokážou si poradit se zakrytím prasklin, výstupků a jiných nerovností do hloubky tří milimetrů. Toto žádná vinylová ani papírová tapeta nedokáže.

Jsou ekologické a zdraví neškodné

Velké oblibě se těší i kvůli zdravotní nezávadnosti. Vyrábí se ze směsi celulózy, hedvábí a bavlny, takže nemají negativní vliv na alergie, a mohou se jich dotýkat i malé děti. Nevydávají žádný zápach ani toxické látky a nejsou nebezpečné ani při náhodném kontaktu se sliznicemi, např. když je děti olizují.

Doporučené články